„Matematyczne ringo” – zabawa matematyczna

4.9
(58)
Slider

Edukacja poprzez zabawę dominuje przede wszystkim w wieku przedszkolnym. Dziś chcemy zaproponować Wam zabawę dla trochę starszych dzieci. Jej podstawowym celem jest doskonalenie umiejętności liczenia. Dodatkowo rozwija koncentrację oraz ćwiczy rzucanie do celu.
Będziemy potrzebować:
– tekturę,
– rolkę po papierze toaletowym,
– 2 różowe koła,
– biały papier,
– czarny i niebieski marker,
– klej,
– wycinanki w wybranych kolorach,
– kolorowy blok rysunkowy,
– nożyczki.
            Naszą pracę zaczynamy od przyklejenia szarego bloku rysunkowego na tekturę. Następnie szkicujemy głowę słonia i przyklejamy mu oczy i policzki. Dodatkowo rysujemy brwi i uśmiech. Potem naszą rolkę po papierze toaletowym oklejamy wybranym przez siebie blokiem rysunkowym. Teraz przyszedł czas na wycinanie. Zaznaczamy miejsce, w którym ma być umieszczona trąba i przystępujemy do cięcia. Teraz pozostało nam tylko przygotować ringo. Obręcze oklejamy wycinankami w wybranym kolorze i ustalamy wartość punktową. To ile ringo przygotujecie, zależy od Was. U nas są tylko dwa, bo pomysł ma być inspiracją.
            Czas na zaczęcie zabawy. Wyznaczamy odległość, z jakiej rzucamy i ilość rzutów. Wygrywa osoba, której uda się zdobyć więcej punktów po wyznaczonej liczbie rzutów. Powodzenia! 

Zapraszamy do oceny

4.9 / 5. 58

Dodaj komentarz