Zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu

4.9
(71)

Wakacje, wakacje, wakacje…czas, o którym marzy prawie każdy uczeń. Letnie dni, czytanie ulubionych książek, spotkania ze znajomymi, zabawa do późnych godzin to wszystko kojarzy nam się właśnie z wakacjami i z czasem, kiedy dzieci zapominają o obowiązkach szkolnych i nauce.
            Każdy rodzic pewnie często słyszy od swojej pociechy słowa typu: „Mamo/Tato nudzi mi się…”. Taka wypowiedź skłania nas do zaoferowania i podpowiedzenia dziecku, w co i jak ma się bawić. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam kilka ciekawych propozycji zabaw, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale i Wam dorosłym. Będą to zabawy bezpieczne, niskobudżetowe i co najważniejsze odbywać się będą na świeżym powietrzu.
Jak wszyscy wiemy ruch i świeże powietrze to bardzo dobry duet na utrzymanie zdrowia i sił witalnych. Pogoda za oknem sprzyja do tego, aby jak najwięcej czasu spędzać właśnie na dworze.
Teraz opiszemy 10 sposobów na nudę, która może przydarzyć się każdemu dziecku, podczas tych długich wakacji:
1) Puszczanie baniek- zabawa, która pomaga nam dorosłym zaobserwować rozwój motoryczny i fizyczny dziecka. Najmłodsi, puszczając bańki, mają mnóstwo zabawy i radości.
2) Granie w piłkę- bardzo popularny sport nie tylko dla chłopców. Taka zabawa rozwija refleks, szybkość oraz czynności fizyczne.
3) Balony- zabawa, która nie wymaga wielkiego nakładu finansowego. Można nimi podrzucać, łapać, a w upalne dni zrobić bitwę balonami wodnymi, która na pewno spodoba się najmłodszym.
4) Zabawa w chowanego- zapomniana, a fantastyczna forma zabawy. Rozwija szybkość oraz koncentracje.
5) Wrzucanie przedmiotów do wody- zabawa, która może być propozycją na upalne dni, przy której dziecko schłodzi swoje ciało. Można wrzucać i obserwować jak zachowuje się dany przedmiot w kąpieli wodnej.
6) Zabawa piłeczkami w basenie- odpoczynek w basenie może być bardziej przyjemny, jeśli włożymy do niego piłeczki.
7) Puszczanie latawca- taka zabawa uczy dziecka cierpliwości i manipulowania ciałem tak, aby latawiec, jak najdłużej utrzymał się w górze.
8) Tor przeszkód- wykonanie toru przeszkód nie wymaga dużo czasu. Wykorzystajmy do jego wykonania takie przedmioty, które mamy akurat pod ręką i które będą bezpieczne dla dziecka.
9) Piaskownica- zabawy w piaskownicy rozwijają u najmłodszych szczególnie motorykę małą oraz wspomagają integrację sensoryczną.
10) Jazda na rowerze, hulajnodze, bieganie- to formy zabaw, które łączą ze sobą sport i świetnie wpływają na nasze ciało i zdrowie.
            To tylko kilka propozycji zabaw, które mogą być ciekawą alternatywą na nudę. Istotne jest to, aby ten letni czas spędzić w gronie najbliższych osób. Dziecko potrzebuje wsparcia i zainteresowania swoją osobą. Ważniejsza i ciekawsza będzie rozmowa i spędzony wspólnie dzień dla niego z rodzicem, niż kolejna zakupiona w sklepie zabawka, którą pobawi się przez kilka dni. Wakacje to czas wspaniałych przygód, nieustającej zabawy i wspomnień, które będą towarzyszyć dziecku przez całe życie. Dlatego takich wakacji życzymy wszystkim dzieciom.

Zapraszamy do oceny

4.9 / 5. 71

Dodaj komentarz