Brak dyscypliny wśród dzieci a błędy wychowawcze

4.8
(35)

Rodzice są osobami, które dla każdego dziecka powinny być wzorem i przykładem. Dlatego też dziecko powinno w swoich rodzicach widzieć przywódcę, który pokaże mu jak żyć, jak podejmować mądre wybory oraz co robić, aby nie popełnić niepotrzebnych błędów. Nauka na własnych błędach jest jedynie wymówką dorosłych, którzy również w swoim domu nie mieli przykładu jak żyć oraz jak postępować. Błędy wychowawcze rodziców popełniane są głównie z własnej wygody i sprawiają, że dziecko nie widzi w nauczycielu czy w innych ludziach autorytetu, a szuka ich w ludziach podobnych do rodziców. Dziecko bierze przykład z zachowania matki czy ojca.

Obserwuje ich, jak postępują w życiu codziennym, czy postępują według dobrych praktyk społecznych. Brak punktualności, lekceważący stosunek do pedagogów, brak obiektywnego obrazu rzeczywistości co jest dobre, a co złe, a także brak dyscypliny wynika z lekceważących nawyków rodziców. Przykładami takimi może być wyjazd w trakcie roku szkolnego na wakacje czy przedłużanie weekendu, ponieważ warto wykorzystać dobrą pogodę. Dziecko, które słyszy każdego dnia, że świat jest zły, że wszyscy oszukują i nie warto być dobrym, a trzeba kombinować, ponieważ nic się nie osiągnie, sprawia, że rośnie kolejne pokolenie roszczeniowe, które uważa, że wszystko się należy, a nic nie wolno od takich osób wymagać.

Zamiast zastanawiać się, co możemy dać społeczeństwu, uczy się dziecko, że to społeczeństwo ma nieskończony dług w stosunku do nas. Dziecko wychowywane w duchu kombinowania i pełnej wolności polegającej na braku obowiązków kończy się zawsze tak samo, czyli brakiem pomysłu na życie młodego człowieka, który podlewany był ideologią wygody, mówiącą, że żyje się lepiej wtedy, kiedy nic nie musimy i kiedy robimy, co chcemy. Wiele dzieci nie ma prawdziwego przykładu, co jest najważniejsze w życiu i jak należy postępować. Dzieci widzą, jak odnoszą się do siebie rodzice, jak nadużywają czasami alkoholu, jak mówią, że kilka piwek co weekend to nie grzech, a zdrady to przyjemna odskocznia od rzeczywistości.

Coraz większa liczba rozwodów pokazuje, że dziecko musi się dostosowywać, a rodzić nie musi zupełnie nic. Sam fakt posiadania dziecka nie tłumaczy i nigdy nie będzie tłumaczył złego, negatywnego postępowania rodziców, którzy pokazują swoim dzieciom, że liczy się tylko ich komfort i nie będą z niczego rezygnować tylko dlatego, że mają dzieci. Rodzice zapominają, że ich dziecko będzie w przyszłości takie, jak zostanie przez nich ukształtowane. Nie zdają sobie sprawy, że dziecko dorastając z dnia na dzień nie stanie się kimś innym, kimś, kto będzie dobrym obywatelem i będzie miał wpływ na przyszły kształt Państwa.

Nie ma znaczenia czy dziecko wychowuje się w bogatym domu, czy w biednym, zawsze popełniane są te same błędy. Dlatego też coraz więcej młodych osób chce być z zawodu youtuberami. Szukają łatwego życia, ponieważ tylko takie da im szczęście i zadowolenie, co jest błędnym myśleniem. Chcą być znani z tego, że są znani, spać do 11 i nic nie robić, a jednocześnie żyć na wysokim poziomie. Niestety młodzi ludzie szybko zderzają się z rzeczywistością i nie są w stanie poradzić sobie z porażkami, które są wpisane w życie każdego człowieka. Dzieci takie popadają w problemy emocjonalne lub w choroby czy nałogi, które kończą się bardzo przykro. Niestety rodzice w trakcie wychowywania nie chcieli i nie byli zainteresowani pokazanie właściwej drogi.

Zapraszamy do oceny

4.8 / 5. 35

Dodaj komentarz