Dziecięce scrabble – zabawa edukacyjna

Dziecięce scrabble – zabawa edukacyjna
Dziecięce scrabble – zabawa edukacyjna

Własnoręcznie wykonane pomoce dydaktyczne są ważnym elementem naszego bloga. Nieustannie poszukujemy w naszych głowach inspiracji, które następnie umieszczamy na naszym blogu. Bardzo cieszymy się, kiedy z nich korzystacie, czy to w przedszkolu, w szkole, a może w domu ze swoimi dziećmi. Na naszym blogu znajdziecie nie tylko zabawy edukacyjne, ale także szereg propozycji na prace plastyczne z wykorzystaniem rolki lub talerzyka papierowego. Dziś proponujemy Wam mini wersję gry scrabble.
Będziemy potrzebować:
– niewielkiego kartonu;
– drewnianych literek (do kupienia w jednej ze znanych sieci handlowych – nie robimy reklamy. Jeśli chcecie, dowiedzieć się nazwę napiszcie do nas na profilu FB lub Instagramie. Można kupić w Internecie, ale są dwa razy droższe niż w sklepie.);
– małych ilustracji.
Na kartonie rysujemy plansze o dowolnej wielkości. Międzyczasie przygotowujemy ilustracje z różnymi rzeczami, zwierzętami. My zalaminowałyśmy je, aby były trwałe. W dowolnych miejscach na planszy układamy obrazki, a zadaniem dziecka jest podpisanie danego obrazka przy pomocy literek.

Dodaj komentarz