Kości – zabawa edukacyjna

4.9
(62)

Kiedyś popularne, a dzisiaj raczej zapomniane… Coraz mniej dzieci wie, jak można w ciekawy sposób wykorzystać kości do gry. Dlatego proponujemy wam inspirujące pomysły na spędzenie czasu wolnego z dzieckiem. Chcemy przedstawić 3 zabawy z wykorzystaniem kości:
1. „Piątka”
Gra dostosowana do dowolnej liczby osób.
Będziemy potrzebować: kubka i 5 kości.
Każdy z graczy musi wykonać pięć rzutów w swojej kolejce. Gracz w swojej kolejce pierwszy raz rzuca wszystkimi kostkami. Zlicza sumę oczek, a następnie musi odłożyć jedną kostkę i wykonać rzut pozostałymi. Po każdym rzucie sumuje liczbę oczek i odkłada jedną kostkę. Po wykonaniu pięciu rzutów i zejściu do rzutu jedną kostką dokonuje zliczenia wszystkich punktów. Wygrywa osoba, która ma najwięcej punktów.
2. „Jeden na jeden”
Gra przeznaczona jest dla dwóch osób.
Będziemy potrzebować: dwie kostki.
Na początku ustalamy liczbę kolejek. Każdy z graczy rzuca jednocześnie dwiema kostkami, a następnie dokonuje mnożenia wyrzuconej liczby oczek (np. 2*6). Kto po zliczeniu wyników z ustalonej liczby rzutów ma większą ilość punktów, ten wygrywa.
3. „Gdy nie ma piątki”
Gra dla dwóch lub więcej osób.
Będziemy potrzebować: 6 kostek i kubek.
Ponownie na początku ustalamy liczbę kolejek. Gracz wykonuje rzut wszystkimi kostkami naraz. Jeżeli wśród wyrzuconych kostek pojawiła się jedna lub więcej niż jedna piątka odkładamy te kości na bok. Rzucamy do tego momentu, gdy na kościach nie ma żadnej piątki. Sumę oczek zapisujemy. Gra kończy się, kiedy po zsumowaniu w wyznaczonej liczbie kolejce uzyskamy jak największą liczbę oczek.

Miłej i owocnej zabawy ?

Zapraszamy do oceny

4.9 / 5. 62

Dodaj komentarz