Autoportrety – jak kreatywnie zorganizować dziecku czas?

4.9
(62)

Pewnie nie raz od swojego dziecka słyszeliście: „Mamo, tato nudzi mi się!”. Chcemy Was zachęcić do kreatywnego wykorzystania czasu wolnego ze swoją pociechą. Pomysł, który przyszedł nam do głowy, jest banalnie prosty i pewnie wykorzystywany wielokrotnie przez niejednego rodzica. Wszystko, co będzie nam potrzebne to papier i materiały do rysowania, a także wspólny czas.
            Autoportrety to świetna zabawa, nie tylko dla dzieci, które już od najmłodszych lat powinny być zachęcane do rysowania i malowania, a papier, kredki i mazaki osoba dorosła powinna mieć zawsze pod ręką. W dobie, kiedy dzieci coraz mniej ćwiczą sprawność dłoni, każda aktywność manualna jest na wagę złota.
            Podczas zabawy prosimy, aby nasze dziecko narysowało swój autoportret. My sami też możemy wykonać to zadanie. Pozwalamy dziecku patrzeć w lusterko w poszukiwaniu natchnienia albo rozmawiamy z nim o rzeczach, które najchętniej lubi robić. Dziecko może też czerpać inspiracje, oglądając własne zdjęcia.
            Gotową pracę koniecznie trzeba podpisać i opatrzeć datą. Przechowywać należy je w jednym miejscu. Obserwując je później, będziecie zaskoczeni, jak bardzo zmieniają się te dziecięce autoportrety. Nie dość, że dziecku sprawi radość czas spędzony z rodzicem, to dodatkowo powstanie świetna pamiątka, która wyciągnięta za kilka lat będzie świetnym podkładem to rozmowy i wspomnień z dzieciństwa. Naprawdę niewiele trzeba, aby zająć czymś dziecko.
            Niestety rozmawiając z dziećmi, najczęściej słyszymy, że wolny czas spędzają przed telefonem, komputerem lub telewizorem. Dlaczego tak się dzieje? To pytanie pozostawiamy Waszej autorefleksji. Ze swojej strony zachęcamy Was tylko, do tego, aby znajdować jak najwięcej czasu dla dzieci. Poprawnie zbudowana relacja rodzic – dziecko na pewno przyniesie pozytywne skutki, kiedy zacznie się okres dojrzewania, pierwszych buntów, szukania własnej autonomii i wyrażania swojego zdania. Wychowanie nie należy do prostych zadań, ale czas poświęcony na zabawę, czy zwykłą rozmowę z dzieckiem z pewnością jeszcze bardziej zbliży Was do siebie ☺️.

Zapraszamy do oceny

4.9 / 5. 62

Dodaj komentarz